Masszázs

Válaszd ki a számodra megfelelő órát!

Relaxáló svédmasszázs

simításokat, dörzsöléseket alkalmaz, gyúrásokat nem tartalmaz. A célja relaxált állapot elérése, a feszültség oldása, harmonizálás.

Frissítő svédmasszázs

már mélyebb fogásokat, és gyúrásokat is alakamaz, mert a célja az általános frissítés, vagyis, hogy javuljon az izmokban a keringés és ezáltal jobb legyen az izmok terhelhetősége.

Tibeti méregtelenítő mézmasszázs

A méz jótékony hatásait használjuk fel kézi vákummasszázs technikával. Nem tartalmaz hagyományos dörzsölő, gyúró, rezgető mozdulatokat. A mai ismeretink szerint a méz közel 70 féle gyógy- és fiziológiai hatással bír. Ősidők óta használják gyógyításra a méhészeti termékeket.

A méz legfotosabb jótékony hatásai:
– Javítja a látást, segíti a fogyást, és kiváló az impotencia ellen.
– A méz növeli az állóképességet, szabályozza a szervezet cukorszintjét.
– Fertőtlenítő hatása révén hatásos bakteriális fertőzések, gyomor-, és nyombélfekélyek kezelésében is.
– A méz gazdag flavonoidokban és antioxidánsokban, melyek csökkentik a szívbaj, és bizonyos típusú rákbetegségek megjelenésének kockázatát.

Kötőszöveti reflexzónás mézmasszázs

Egy speciális technika, amely hatékonyan segít olyan elváltozásoknál, amelyek reflexes úton a kötőszövet, és az izomzat feszülésével járnak.
Leggyakrabban ilyenkor a stressz jut az eszünkbe, de reflexes úton a belső szervek elváltozásai is okoznak ilyen elváltozásokat. Sőt!
A passzív zónák kezelése által – amelyek elváltozásokat már mutatnak az izomzatban, kötőszövetben, de még nincsenek szervi tünetek – elősegítik a regenerálódást. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy egyáltalán nem, vagy csak lassabban alakulnak ki tünetek.
Testünkben az idegek (és vérkeringés) által, minden összefügg mindennel. Ha valahol elváltozás van, az a szegmentálisan hozzá tartozó területeken is elváltozásokat okoz.

Mertamorf masszázs

A Mertamorf masszázs valójában egy egyszerű, szelíd módszer mely segít feloldani a bennünk rekedt blokkokat. Növeli a tudatosságot hozzájárul a lelki fejlődéshez. Az életszemléletben, életkedvben, életvitelben hoz változást.

Nem a hagyományos értelemben vett masszázs. A technika a gerinc reflex pontjait célozza meg. A kézfejen, lábfejen a koponyán és az arcon végrehajtott finom érintésekkel, melyekkel energetikai hatást hoz létre elindítva a test öngyógyító mechanizmusát.

Helyreállítja az energiaáramlást, és a megbomlott belső harmóniát, melynek tartós hiánya a betegségek kialakulásához vezethet. A módszer kíméletes és nagyon hatékony.

A múlt három síkján (előző élet, magzati kor, születés utáni élet a jelenig) segít oldani a probléma gyökerét. Bárkin alkalmazható, akár gyerekeken is. Segít megszüntetni a félelmeket, bűntudatot, gátlásokat, negatív gondolatokat.

Nyitottabbá, erősebbé, oldottabbá válunk. Egyszerűen a helyünkre kerülünk, megváltoznak gondolataink, ezáltal életkörülményeink is. Segít pszichoszomatikus betegségekben, különböző traumák feldolgozásában.

Kedvezően hat az alábbi állapotokra: Allergia, Asztma, Gyomor betegségek, cukorbetegség, migrén, depresszió, pánikbetegség, vérnyomás problémák, belső szervi betegségek, ízületi problémák, idegbecsípődések, csont-, és fog problémák, torok-, és fülfájás.

Ősidők óta használják ezt a csodás módszert, melynek számos jótékony hatása van

Hatásmechanizmusa a test válaszreakcióira épül. Az érintés, a mozdulat mélysége, erőssége, ritmusa különböző ingereket váltanak ki, melyek reflexes úton a test különbőző pontjain (szervekben) is képesek hatást elérni. Ezt nevezik távolhatásnak. Így már érthető hogy egy hátmasszázs hogyan segíthet az emésztési zavarokban például. Helyileg is értékes eredményeket érünk el a masszázs során.

Például az adott testrész a helyi masszázs során ellazul, vagy épp tonizálódik, javul a vérkeringése, fokozódik a szövetek anyagcseréje, így a méregtelenítés is felgyorsul, oldódnak a letapadások, nő az izom teljesítőképessége.

A masszázs mindig helyi és távolhatást is vált ki egyszerre!

Ezért jó a masszázs

Nem javasoljuk a masszázst, ha:

Láz (ez a legrégebbi ismert kontraindikáció, már Hippokratész is írt róla),
– Fertőző betegség (kiemelten a fertőző bőrbetegségek)
– Akut gyulladás (piros, meleg, duzzadt fáj, mozgáskorlátozott a terület)
– Daganatos betegség (csak orvosi engedéllyel)
– Friss trauma, műtét utáni állapot (4-6-8 hét, műtéttől függően. Pl. egy foghúzásután 2 hétig nem lehet masszírozni, egy epekőműtét után 6-8 hét regenerációs időt adunk. A legbiztosabb, egy orvossal konzultálunk)
– Hámhiány – helyi ellenjavallat
– Rheumatoid arthritis akív fázisa – amikor a gyulladás tünetei fennállnak, akkor tilos a masszázs. Krónikus esetben óvatos masszázst frissítő célzattal azért lehet
– Előrehaladott csontritkulás – tilos a masszázs, ha a vendégnek volt már spontán törése. Egyéb esetben frissítő masszázst lehet alkalmazni
– Be nem állított magas vérnyomás – ha gyógyszert szed és jól érzi magát, akkor kaphat masszázst.
– Nem kezelt szív- és keringési problémák – ha gyógyszert szed és jól érzi magát, akkor kaphat masszázst.
– Visszeresség (az érintett végtagot nem szabad masszírozni, de máshol lehet)
– Legyengült, alkoholos, beszámíthatatlan állapot
– Trombózis – egyik végtagban jelentkező hirtelen fájdalom, a láb beduzzad, lilásan elszíneződik, mozgáskorlátozott.
• Terhesség – nem általános kizáró ok, egyes időszakok és egyes testtájak ellenjavalltak, megváltozik a fogások erőssége és jellege, és nem lehet a szokott módon fektetni a vendéget. Általánosságban a terhesség első és harmadik trimeszterében csak orvosi engedéllyel végezhető.
• Menstruáció – a masszázs keringésfokozó hatása erősíti a vérzést, a görcsoldó, fájdalomcsillapító hatása pedig megkönnyíti a menstruáció elviselését, ezért a masszázs egyéni mérlegelést és döntést igényel.